emlakyonetim-hakkimizda
HAKKIMIZDA

Emlak Yönetim Hizmetleri, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın Türkiye genelinde inşa ettiği gayrimenkullerin yönetim hizmetini yerine getirmek üzere 2009 yılında TOKİ’nin bir alt iştiraki olarak kurulmuştur.

Türkiye’de site yönetimi konusunda fark yaratan çözümleriyle hizmet anlayışını üst seviyelere taşıyan Emlak Yönetim Hizmetleri, 2017 Ekim ayı itibariyle TOKİ başta olmak üzere kamu ve özel kuruluşların bünyesindeki konut, iş yeri ve arsaların açık artırma ile satış organizasyonlarını yürütmektedir.

 

Bilinirlik

Ülkemizde 2002 yılından bu yana kamu ve özel sektör kuruluşları müzayede yöntemiyle gayrimenkul satışı yapmaktadırlar. Emlak Yönetim Hizmetleri düzenli olarak kamu ve özel sektör uhdesinde bulunan gayrimenkullerin müzayede ile satış organizasyonlarını düzenlediğinden dolayı yüksek bilinirliğe ulaşmış, belirli bir yatırımcı / müşteri portföyü oluşmuştur.    www.emlakmuzayede.com.tr     web sitesi başta olmak üzere tüm duyuru ve iletişim kanalları alıcılar tarafından düzenli olarak takip edilmektedir.

 

Şeffaflık

Müzayede ile gayrimenkul satışında tüm süreçler şeffaftır. Gayrimenkuller müzayede tarihinden belirli bir süre öncesinde herkese açık olarak listelenir, tanıtılır ve katılımcı sayısı yükseltilir. Katılım şartlarını yerine getiren herkes açık artırmaya katılabilir, diğer alıcıları görebilir, salondan ya da katılımcı olmaksızın internet üzerinden canlı olarak müzayedeleri izleyebilir.

 

Rekabete Açıklık ve Fırsat Eşitliğine Uygunluk

Müzayede ile gayrimenkul satışında rekabetin oluşması ve doğru fiyatın bulunabilmesi amacıyla müzayede pazarlama çalışmaları kapsamında gazete ilanlarıyla, internet ve sosyal medya reklamlarıyla, çizgi altı ve çizgi üstü tanıtım çalışmalarıyla satış organizasyonu duyurulur. Katılım şartlarını sağlayan herkes ister müzayede salonlarına gelerek isterse de yurt içi ya da yurt dışında olması farketmeksizin evinden ya da işyerinden internet yoluyla katılım gösterebilir.

 

Güvenirlilik

Müzayede ile gayrimenkul satış organizasyonu; ilanından başvurusuna, organizasyonundan satış sürecinin tamamlanmasına kadar kayıt altına alınarak güvenilirlik esasına dayanan bir satış türüdür.

 

Hızlılık

Sayısı binlerle ifade edilen gayrimenkuller 1 ay gibi bir sürede listelenir, tanıtılır, müzayedesi yapılır ve satışı tamamlanır.